Театр одного актора

Унікальну нагоду почути, як легендарна артистка Наталя Ужвій читає поему Тараса Шевченка "Катерина", матимуть слухачі каналу "Культура" 13 вересня о 12-й годині у передачі «Театр одного актора». 
Наталю Ужвій називали музою Леся Курбаса, адже саме в театрі «Березіль» її талант розвинувся найяскравіше. За своє довге життя на українській сцені вона зіграла близько 213 ролей, а також знялася у 20 кінофільмах. 
На фото: Наталя Ужвій у стрічці "Тарас Трясило". Цей німий козацький бойовик, знятий в Україні 1926 року, у 30-х загубився. 17 років тому одну з його копій знайшов у Парижі кінознавець Любомир Госейко. І хоча у Радянському Союзі фільм Петра Чардиніна швидко поклали на полицю, та його прихильно зустріла не лише Європа, зокрема Париж, а й США завдяки своїй етнографічності та екзотичності. Кінострічка вражала своєю візуальністю завдяки грандіозній масовці, до якої було залучено 10 000 козаків.


Передача знайомить слухачів зі зразками найкращої класичної театральної спадщини у живому виконанні акторів. В ефірі звучать твори як класичної, так і сучасної, як української, так і світової літератури. Слухачі мають змогу почути літературне слово у виконанні провідних артистів: Ади Роговцевої, Раїси Недашківської, Петра Бойка, Василя Чорношкура, Тамари Стратієнко.
 
Виходить в ефір із 2004 року.
 
В ефірі:щосереди (1.00-1.30, 12.00-12.30), щосуботи (20.30-20.59)