Вистава без антракту

У суботу, 7 жовтня, в ефірі ексцентрична комедія «За двома зайцями»,міщанський каламбур під мериканські музики! ВИСТАВА БЕЗ АНТРАКТУ!

Щосуботи в ефірі повноформатні версії вистав театрів Києва та України, оновлені радіопостановки з фонду Українського радіо, створені упродовж десятиліть та записані в останні роки й місяці.

7 жовтня, о 21.00., звучатимерадіокомпозиція вистави Луганського обласного академічного українського музично – драматичного театру, місто Сєверодонецьк, «За двома зайцями», новітня, супер сучасна версія знаменитої комедії Михайла Старицького, оригінально визначено жанр постановки – «міщанський каламбур під мериканські музики!»

У ролях промотаного цирульника Свирида Петровича Голохвостого та Проні Прокопівни Сєркової актори Денис Пономаренко та Наталія Карчкова.

Виставу записано під час гастролей творчого колективу у столиці України на сцені Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка у рамках мистецького проекту «Нескорена Луганщина».

Київські гастролі Луганського українського музично-драматичного театру відбулись за підтримки Міністерства культури України, Луганської обласної цивільно-військової адміністрації та Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка.

Варто наголосити - це єдиний державний театр, який у грудні 2014 року переїхав з окупованих територій.

Митці не скорилися , вони заповзято, відчайдушно, сміливо доводять – мистецтво об’єднує, надихає , вивищує нас над буденністю.

Режисер-постановник та автор музичного вирішення сценічного дійства Євген Мерзляков розповів, що нині колектив працює в приміщенні Сєверодонецького театру, який постраждав від пожежі, яка сталася 2010 року. Після початку бойових дій Євген із дружиною переїхали до Черкас, почали працювати акторами в обласному театрі ляльок.

А за рік дізналися, що в Луганський театр у Сєверодонецьку оголосив творчий конкурс. Євген Мерзляков зізнається, що вагався ,проте вирішив спробувати свої сили – поїхав до нового-старого театру...

 «…останнім аргументом виявився вказівник на Луганськ: коли я його побачив, то, не знаю чому, вирішив,- треба переїздити,— розповідає Мерзляков. - Бо якщо не ми, то хто відновлюватиме культуру,театр на Луганщині?..

— Частина нашої аудиторії — переселенці з Луганська, які знають, що таке обласний український театр. І тому вони ходять. А також у спадок від Сєверодонецького театру нам лишилась не тільки будівля, а ще й добре підготовлений глядач.

Я був дуже вражений і приємно здивований, що люди ходять до театру.

Скільки у нас грають вистав! Ізавжди аншлаги!»

Чи не у кожного митця луганського театру із Сєверодонецьку непроста життєва історія, адже вони переселені війною...

Колоритний актор Володимир Благой, який у виставі «За двома зайцями» грає кумедного Йоську кредитора,родом із Сєверодонецька. Він працював актором у Севастопольському міському театрі. Після окупації Криму повернувся додому. В одному з інтерв’ю про гастролі у столиці України зауважував: «Це наші перші гастролі. І, звичайно, ми хочемо, аби всі знали, що є театр у Сєверодонецьку. І він на рівні!...»

Що це насправді так – мають нагоду пересвідчитися шанувальники мистецтва Мельпомени – у суботу, 7 жовтня, в ефірі Українського радіо «Культура» ексцентрична комедія «За двома зайцями»,міщанський каламбур під мериканські музики! ВИСТАВА БЕЗ АНТРАКТУ!