Джаз-джем

10 листопада у Королівському фестивальному залі стартував один з найбільших джазових фестивалів Великої Британії – Лондонський джазовий фестиваль. Шанувальники каналу «Культура» 18 і 19 листопада о 14.40 матимуть нагоду послухати кращі фрагменти гала-концерту, які дібрала до передачі «Джаз-джем» ведуча Наталя Попудрібко. Створюючи програму вечора організатори опиралися на символізм цифри «сім». Це - хіти, створені у роки, що закінчуються цифрою «сім», або з репертуару виконавців роки життя яких починаються або закінчуються цією ж цифрою. Сьогодні почуєте зокрема легенду британського джазу Ліан Керрол; одного із найвідоміших соул та ритм-енд-блюз співаків Британії, володаря премій «Греммі» та «Brit Awards» - Сіла; самобутню і харизматичну співачку, уродженку Беніну - Анжелік Кіджо та інших не менш яскравих виконавців.

 

Нудні поети, корисливі шляхтянки, самовпевнені журналісти і граф, який не знає куди подіти гроші… герої комічної опери Джоккіно Россіні «Пробний камінь». «Ця Опера започаткувала в театрі Ла Скала епоху радощів і захвату», - писав після прем’єри Стендаль, а двадцятирічного композитора перетворила майже на національного героя. Жартівливу мелодраму у прем’єрний рік виконали аж 53 рази – дивовижний рекорд. Шанувальники радіо «Культура» матимуть нагоду почути цей твір 19 листопада о 21-й годині у передачі «Оперний абонемент». Сьогодні прозвучить опера у виконанні творчої молоді – солістів Оперної студії НМАУ ім. Чайковського. Режисер-постановник Богдана Ладчук. Диригент – Сергій Голубничий. Запис до ефіру підготувала та прокоментує музикознавиця Людмила Кучеренко.
«Jazz Voice», тобто «Джазовий голос» - таку назву має гала-концерт, яким 10 листопада цього року розпочався Лондонський джазовий фестиваль у Королівському фестивальному залі столиці Великої Британії. Тож приєднуйтесь до джазового форуму 19 листопада! Цієї осені фестиваль святкує свою 25-ту річницю: 350 концертів на 60 сценах Лондона – від Барбікан Холу та Королівського Фестивального Холу до невеликих приватьних кав’ярень, пабів та ресторанчиків, а найгучніші заходи транслює ВВС. Кращі фрагменти гала-концерту на 14.40 дібрала до передачі «Джаз-джем» Наталя Попудрібко.

 

Сьогодні почуєте: Ліан Керрол, Ванессу Хайнс, британського ритм-енд-блюз співака Тоні Момрелла, одного із найвідоміших соул та ритм-енд-блюз співаків Британії – Сіла та ін.

«Джаз-джем» - півгодинне занурення в насичене джазове життя Європи. Ви почуєте записи знаних світових зірок та амбіційних молодих виконавців, розповіді про найвідоміші фестивалі й конкурси, огляди нових альбомів.