Вимір мистецтва

«Карбованих слів володар»: Микола Бажан. 9 жовтня відзначатимемо 113 річницю від дня народження митцяВидатний поет, перекладач, учений, організатор і видавець, громадський діяч. «Вітчизні віддати не вигризки душ, а всю повноцінність життя або смерті», - так митець означив своє кредо в одній із довоєнних поезій.

Про поезію М.Бажана, його переклади, зокрема поеми Шота Руставелі «Витязь у тигровій шкурі», а також про титанічну працю вченого в редакції Української Радянської енциклопедії, якій віддав 26 років свого життя, — йтиметься у передачі «Вимір мистецтва» 8 жовтня о 15.30. Спогадами про Миколу Платоновичу поділяться його учні – док. філол. наук, письменники Олександр Мушкудіані та Рауль Чілачава. У передачі з фондів УР прозвучить запис голосу М.Бажана. Випуск підготувала журналістка Людмила Лук’янченко.


 


Розповідь про творчість видатних митців минулого і сучасності в контексті світопізнання, історичних процесів та естетичних тенденції, що вплинули на формування авторського стилю. Радіорепортажі з мистецьких подій. У передачі звучать твори митця (поезія, фрагменти прози, музичні твори) або розповідь про них (живопис).

В ефірі: неділя (15.30-15.59)