Світ радіодрами

 04. 12.2016 зв. 15.05 «СВІТ РАДІОДРАМИ»

Володимир Лис «КОРОВАЙНИЦЯ»

 

Режисер радіовистави народна артистка України,

Шевченківський лауреат Наталія Сумська , яка створила

колоритний образ сільської жінки Ганни, знаменитої на

селі коровайниці.

 

Редактори – Наталя Коломієць та Світлана Гудзь-Войтенко.

Звукорежисер Олена Єфімчук

 

На слухачів чекає зустріч із героями радіовистави «Коровайниця», радіодрама знаного українського письменника Володимира Лиса журналіста, прозаїка, драматурга із Луцька. 2007 року Володимир Лис став переможцем Першого Всеукраїнського конкурсу сучасної радіоп`єси, за твір «Полювання на брата».  У 2008 році за роман «Острів Сильвестра» одержав Першу премію літературного конкурсу «Коронація слова». У 2010 році письменник став переможцем у номінації «Ґранд Коронація Слова»- одержав премію в номінації "Ґранд роман" за твір «Століття Якова». Цікаво, що Володимир Лис також відомий як народний синоптик. Його прогнози на цілий рік неодноразово збувалися

У своєму інтерв’ю письменник розповів про дитинство, яке минуло на Волині, серед природи мальовничого хутора Загорани. Саме тут хлопець відкривав для себе народні традиції, звичаї, які сформували майбутнього драматурга вплинули на його подальше життя і творчість. У радіопостановці «Коровайниця» слухачам відкриється колорит українського села та невичерпна сила народних звичаїв.

прогнози на цілий рік неодноразово справджувалися.

В інтерв’ю,яке звучатиме перед постановкою, Володимир Лис розповість про дитинство, що минало на Волині, серед мальовничого хутора Загорани. Саме тут хлопець відкривав для себе народні традиції і звичаї, які сформували його життєві принципи та значно вплинули на подальшу долю і творчість. Радіодрама «Коровайниця» - яскраве підтвердження тому. Слухачі відчують колорит українського села і невичерпну силу народних традицій - у голосах акторів,фольклорних мелодіях та пісні,що стали своєрідним образом постановки.

Головна героїня радіоп’єси жінка доволі драматичної долі, упродовж десятиліть вона випікала весільні короваї для усього села,щедро роздаровувала себе і почувалася щасливою. Проте,незважаючи на багатий життєвий досвід,Ганна на якийсь час виявиться майже безпорадною,коли з проханням спекти весільний хліб до неї звернуться відразу дві наречені і одна з них поставить жорстку умову…

Режисер – постановник - народна артистка України,лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Наталія Сумська,вона створила самобутній образ коровайниці Ганни. Її радіо партнерами стали - знаний актор Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка,заслужений артист України Володимир Зозуля (чоловік), артистки Алла Загинайко (Соломійка), Наталія Коломієць(Мотрунка), Світлана Артамонова (Тетяна).

Звукорежисер Олена Єфімчук,редактори постановки – Світлана Гудзь-Войтенко і Наталія Коломієць.


У передачах цього циклу звучать оригінальні постановки.

Програма існує завдяки Конкурсу радіоп’єс «Відродимо забутий жанр», який Національна радіокомпанія оголосила у 2007 році. Радіоп’єса – особливий і цікавий жанр. За період існування передачі прозвучали твори переможців, лауреатів та володарів особливої відзнаки. Серед них такі імена як Володимир Лис, Любов Голота, Надія Гуменюк, Наталя Бучель, Наталя Коломієць, Володимир Даниленко, Богдан Мельничук, Наталя Осипчук та інші.

В ефірі: щонеділі (15.05-15.35)