Бібліотека української класики

Бібліотека української класики

ведучі

15 вересня о 15.05 завітайте до нашої «Бібліотека української класики». Матимете нагоду послухати фрагмент книги спогадів Валерія Шевчука «На березі часу». Зокрема сторінки, присвячені Павлу Тичині. Це одверта оповідь відомого письменника про студентську пору в столиці. Через листи до брата і друзів письменник представляє себе і своє оточення на початку шістдесятих років. Почуєте маловідомі факти з життя поета, підкріплені документальними матеріалами. Це допоможе відкрити для себе великого лірика, котрий болісно сприймав своє духовне ув’язнення. Сторінки автобіографічного твору читатиме заслужений діяч мистецтв України В.Довжик. Вірші Павла Тичини озвучить народний артист України О.Биструшкін. Випуск підготувала журналістка Ірина Лузанчук.
Вірші П.Тичини слухайте також 14 вересня о 22.30 у виконанні заслуженого артиста України П.Бойка.
 
 
19 вересня о 15.05 у програмі «Бібліотека української класики» вперше на хвилях Радіо «Культура» прозвучать сторінки спогадів Марини Дмитрівни Зерової, племінниці видатних українських поетів Миколи і Михайла Зерових. За яскравий талант та аристократичні творчі принципи в добу диктатури войовничого плебсу Микола Костьович заплатив життям, натомість його молодший брат Михайло, переживши два ув’язнення, вирвався з чіпких лабетів радянської репресивної машини на Захід, до Німеччини, де, під псевдонімом «Михайло Орест», продовжив братову справу як поет і перекладач, а крім того — став хранителем та публікатором його творчого доробку на еміграції.
 
Талановиті, кожен у своїй галузі, були й інші Зерови: Дмитро — в ботаніці, Кость — у гідробіології, а Георгій відомий як непересічний інженер-конструктор. А сестри Олена і Валерія пов’язали своє життя з медициною, а до того ж чудово співали.
Хто ж були ті батьки, які виплекали таке сузір’я талантів?
Відповідь на це питання і дає мемуарний нарис Марини Зерової «Батьки і діти» з книжки «Родинне вогнище Зерових». Читає артистка Нелля Даниленко. Підготувала передачу Олена Бросаліна.
На фото: родина Зерових, Київ, серпень 1934 р. Верхній ряд: Дмитро, Костянтин із дружиною Вірою, Микола. Середній ряд: Іван Іщенко (чоловік Валерії), Георгій, Марія (дружина Дмитра), Кость Іраклійович і Марія Яківна (батьки). Нижній ряд: Олена, Костик (син Миколи і Софії), Валерія, Софія (дружина Миколи), Михайло.
 

У передачі ви почуєте найяскравіші сторінки української літератури. Для декого це буде зустріч із чимось давно знайомим і улюбленим, а дехто, можливо, відкриє ці сторінки для себе вперше.

В ефірі: по буднях (00.15-00.45 та 15.25-15.55).