Радіотеатр

 

   Загадка , неповторність, особлива принада голосу АДИ РОГОВЦЕВОЇ. 

   З нагоди славною ювілею зірки театру, кіно, телебачення у циклі програм «РАДІОТЕАТР», 31 липня , 1, 2 серпня 2017 р., 4.30., 20.30, звучатиме радіовистава «Лісова пісня», однойменна драма - феєрія, програмний твір Лесі Українки.

Режисер - постановник – Віталій Малахов. Музика композитора Юрія Шевченка. Запис з Фонду Українського радіо 1980 року.

   Образ Мавки став однією з найпроникливіших радіоробіт видатної актриси сучасності Ади Роговцевої – відданого, правдивого радіомайстра.

   Вражає, захоплює ціла низка самобутніх образів, створених перед мікрофоном. Відчайдушна Лісістрата з однойменної комедії Арістофана, жертовна у своєму коханні до Тараса Шевченка княжна Варвара Рєпніна, радіопостановка «Стіна», п’єса Юрія Щербака, несподівано зворушлива Людя, актриса Людмила Ваніна , радіовистава «Житейське море» за Іваном Карпенком-Карим і лірично-піднесена Мавка у радіовиставі «Лісова пісня» Лесі Українки...

   У виставі «Лісова пісня» лунатимуть голоси визначних українських артистів:

у ролі Лукаша – Олександр Ігнатуша

Перелесник – Богдан Ступка

Водяник – Юрій Мажуга

Русалка – Лариса Кадирова

Той, що в скелі сидить – Віталій Розстальний

Дядько Лев – Костянтин Степанков

Мати – Мирослава Резниченко

 Килина – Ірина Дука

   П’єса створена у 1911 році, через 7 років  драму поставили на сцені нині Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка. «Лісова пісня» - драма-феєрія. Цікаво, що цей вид драми виник в Італії у сімнадцятому столітті, феєрії притаманний фантастично - казковий сюжет, поряд із людьми живуть фантастично-міфічні істоти, створені уявою автора.

   Старий ліс на Волині, таємнича, зачарована місцина. Тут дядько Лев Та його небіж Лукаш збираються будувати хату. Лукаш робить з очерету сопілку, на її голос лине Мавка, Лісовик попереджає дівчину, щоб трималася далі від людей, бо не оминути лиха. Та хіба ці слова чують закохані Мавка й Лукаш?.. Хлопець знайомить дівчину із матір’ю, а вона хоче такої невістки, щоб працювала у полі й хаті. Такі турботи чужі для Мавки, адже вона живе в ідеальному світі високої мрії… Кохання до Лукаша дарувало дівчині душу, але позбавило тіла. Вона тим не журиться , бо віднині її кохання вічне. «О, не журися за тілом…»


У передачах цього циклу звучать найкращі вистави українських театрів, які стали знаковими в історії театрального мистецтва, залишили яскраві спогади у пам’яті не одного покоління глядачів, а також радіокомпозиції вистав різних театрів України, радіопостановки творів української класики. Слухачі мають унікальну нагоду почути голоси улюблених незабутніх акторів: Богдана Ступки, Наталії Ужвій, Ольги Кусенко, Нонни Копержинської, Поліни Нятко, Степана Олексенка, Костянтина Степанкова, Дмитра Франька, Миколи Шутька та інших.

Передача виходить в ефір із 2000 року, спочатку під назвою «Радіотеатр на каналі «Культура».                     

В ефірі: понеділок-п’ятниця (4.30-4.59 та 20.30-20.59)