Оперний абонемент

12 листопада о 21.00 на каналі «Культура» звучатиме найпопулярніша (за результатами дослідження) опера Джузеппе Верді - «Травіата»  у виконанні солістів, хору та оркестру Національної опери України під орудою Алліна Власенка. Матимете нагоду почути постановку Ірини Молостової. Запис вистави зроблено 1974 року. У головних партіях: Марія Стеф’юк, Володимир Тимохін, Михайло Шевченко.
Хоча у доробку композитора майже три десятки опер, та сюжет «Травіати» єдиний, взятий Верді із реального життя. Трагічна історія  щирого і палкого кохання куртизанки Марі Дюплессі та письменника Олександра Дюма-сина, описаного в його романі «Дама з камеліями», настільки полонила Верді, що він втілив її в музику. І ця музика, й досі вражає пронизливою людяністю, правдивістю почуттів і незрівнянною красою. Під враженням вистави, Олександр Дюма-син писав: «Через 50 років ніхто б і не згадав мою «Даму з камеліями», але Верді увічнив її». Більш докладно про твір розповість музикознавиця Гюзель Сабітова.

Звучать оперні шедеври вітчизняної та світової класики з "золотого" архіву та фонду Українського радіо. Ведучі готують грунтовний фаховий коментар (історія створення опери, її автори, лібрето, виконавці). У програмі звучать також прямі трансляції вистав із Національної опери України ім. Т. Шеченка; інтерв'ю з провідними солістами, диригентами, режисерами.

В ефірі: щонеділі (21.00-22.59)