З музичних програмам Європейської мовної спілки


 Завдяки багаторічній активній співпраці Українського радіо з Європейською Мовною Спілкою вітчизняні слухачі мають унікальну змогу знайомитися з найяскравішими подіями музичного життя різних країн. Передусім, це авторитетні у світі фестивалі, конкурси, концерти, оперні вистави із найкращих залів Англії, Франції, Швейцарії, США, Німеччини та інших країн. Останнім часом редакція запроваджує і прямі трансляції важливих мистецьких подій.

Основа більшості передач – академічна сучасна музика у виконанні видатних сучасних артистів. Варто зазначити, що у програмі представлена музика всіх стилів - класична, народна, естрада і джаз.

Висвітлюється також участь Українського радіо в музичних проектах Європейської Мовної Спілки: конкурсах молодих виконавців «Кончертіно Прага» та «Новий талант», конкурсі аматорських хорових колективів «Хай люди співають», «Різдвяному» та «Пасхальному» проектах, а також в «Оперному сезоні».

Європейська мовна спілка була заснована 1950 року і на сьогодні є найбільшим у світі професійним медіа-об'єднанням. До неї входять 75 активних членів з 56 країн та ще 43 асоційованих члени не лише з Європи, а й з усього світу. ЄМС уже давно подолала визначення "європейська": в ній активно співпрацюють провідні теле- та радіокомпанії США, Канади, країн Південної Америки, а також Кореї, Японії, Австралії та Нової Зеландії.

Мовлення об'єднаних радіокомпаній охоплює аудиторію понад 650 мільйонів слухачів щотижня. Офіси ЄМС розташовані окрім штаб-квартири в Женеві, ще у Пекіні, Брюсселі, Лондоні, Мадриді, Москві, Сингапурі та Вашингтоні.

В першу чергу ЄМС виконує координаційну функцію.

Серед пріоритетних напрямків її роботи - обмін новинами політичного життя і спорту, культурними теле- та радіопрограмами; пропаганда найкращих зразків світового мистецтва, висвітлення різноманітних мистецьких заходів, організація та проведення проектів у сфері джазової та популярної музики (як, приміром, пісенний конкурс «Євробачення») тощо.

В ефірі: понеділок, cереда, п'ятниця (3.00-3.59, 23.00-23.55)

e-mail: mus@nrcu.gov.ua