Розкажи мені казку

До дня пам’яті казкаря Вільгельма Грімма 14 грудня 2016 р., о 02:10 та 20:30 звучатиме радіопостановка «Стоптані черевички», автори казки – всесвітньовідомі німецькі казкарі Якоб та Вільгельм Грімм, знані письменники брати Грімм.

Режисер-постановник та автор музичного вирішення Наталія Стрижевська. Звукорежисер – Катерина Шугаєва.

 

  Вперше збірка братів Грімм під назвою «Дитячі і родинні казки» вийшла друком напередодні Різдва 1812 року. Прикметно, що шістнадцять примірників цієї книжки з авторськими ремарками, позначками, коментарями та доповненнями ЮНЕСКО оголосило документальною спадщиною людства.

 

  Казкарі Якоб та Вільгельм Грімм ніколи не приховували, що вони не самі вигадали казкові історії, а лише записали і надали їм літературної форми та стилю. А казки чули від оповідачів з народу. Однією з найвідоміших казкарок стала Доротея Фіманн, донька бідного шинкаря, вдова зубожілого кравця. Її предки були гугенотами-протестантами. Рятуючись від переслідувань родина мусила залишити батьківщину – Францію. Чимало казок брати Грімм почули від вправної оповідачки Доротеї, ці історії донині вважають класичними зразками німецького фольклору. Насправді свій початок вони беруть від французьких народних казок. Серед найвідоміших таких казок – «Червона шапочка», яку брати Грімм назвали «Історія про червоний капелюшок».

  Цікаво, що Казка «Стоптані черевички» має й іншу назву – «Дванадцять принцес,що танцюють»… Сюжет однієї з найвідоміших казок , яку переповіли нам Брати Грімм такий. Король вже десять років як вдівець, дванадцять його доньок, принцес, таємно мріють про бали, танці, вишукане вбрання…

Щоранку з їхніми черевичками відбувається щось неймовірне – на новеньких черевичках з’являються дірки!.. Хто так брутально псує святкове взуття королівських доньок?.. Що коїться в кімнаті принцес, коли на замок насуваються сутінки?..

 

          Дійові особи та виконавці:

 

Від Автора – актриса Національного Центру театрального мистецтва імені Леся Курбаса Галина Стефанова ,

Образ Короля створив актор Віктор Кручина,

Солдат –  Максим Рой,

У ролях Принцес – Ксенія Стужук та Віра Малій,

 

Щодня в ефірі нова казкова історія! Ми прагнемо,щоб вам було цікавіше жити – слухайте нас!


Слухачі мають нагоду почути українські народні казки, казки народів світу, літературні казки письменників України та світу, оригінальні радіопостановки й оновлені версії записів з фонду Українського радіо з музикою, звуками, шумами у виконанні визначних майстрів художнього слова.

В ефірі: будні (20.10-20.25 та 02.10-02.25), вихідні (20.00-20.15)

E-mail: strufanov@nrcu.gov.ua