Новинки сезону-2018 на Українському радіо Культура

Новинки сезону-2018 на Українському радіо Культура
 

3 вересня, на Українському радіо Культура стартує новий сезон, який буде суттєво оновленим: на слухачів чекають нові програми, актуальні теми, непересічні ведучі й цікаві гості.

Щодня о 9:00 після випуску новин в ефір виходитиме радіоблог "Фізкультура" Дарії Озерної. Дарія знає все про людське тіло. Вона − відома популяризаторка науки, спеціалізується на біології, веде блог із цієї тематики на ВВС-Україна. Щодня у своєму блозі на радіо Культура Дарія розвінчуватиме міфи й даватиме корисні поради стосовно здоров’я.

 

"Це програма про здоровий спосіб життя для реальних пересічних людей, котрі живуть у напруженому щоденному ритмі. Саме тому говоримо про конкретні речі: чи шкідливо їсти магазинні пельмені, як привчити дітей їсти овочі, чи можна застудитися від кондиціонера", − розповіла продюсерка Українського радіо Культура Ірина Славінська.

На вихідних можна буде почути одразу 3 нові програми, які єднає увага до традиційної культури та свіжий погляд на неї.

Щосуботи о 13:00 у радіоефірі з’явиться нова програма "Бандура Style", її автор і ведучий − відомий музикант Ярослав Джусь. Щотижня до студії Українського радіо Культура він запрошуватиме сучасних музикантів, які працюють із народними інструментами й експериментують з їхнім звучанням. Сучасний саунд для сопілки, бандури та інших нібито традиційних музичних інструментів − це дуже цікаво й неочікувано.

Також у суботу, але вже о 15:10 наживо слухайте нову програму "Шаровари-шоу" із Захаром Давиденком. Захар − молодий дослідник української традиційної культури, бував у експедиціях, сам знає (ще й заспівати може) чимало призабутих зразків нашого фольклору. У програмі про традиційну культуру без "шароварщини" слухачі зможуть оцінити уміння Захара простою сучасною мовою говорити про нашу етніку й архаїку.

У неділю о 15:10 виходитиме програма Олени Брайченко "У своїй тарілці". Рецептів і майстер-класів із кулінарії тут не буде. Кожна передача запропонує подумати, поговорити й послухати про історію та сучасність крізь нетипову призму − їжу. Що про історію України може розповісти страва з радянського дитинства − вафельний торт? Яку їжу подають у шкільних їдальнях і як це впливає на майбутніх дорослих? Про все це Олена Брайченко готова говорити як фахова історикиня − за участі гостей студії. Нова ведуча − авторка книжки "Українське застілля", працювала разом із Євгеном Клопотенком, ведучим програми "ЕнеЇда" на Суспільному.

Щосуботнього ранку о 10:15 свій радіоблог презентує Богдан Логвиненко. У ранковому ефірі можна буде почути його "Ukraїner на радіо Культура". Цей блог не є адаптацією інтерв’ю, записаних експедиціями проекту "Ukraїner", а пропонує щось цілковито нове: Богдан ділиться власними спогадами про кожну мандрівку в міста й села українських регіонів, а також знайомить наших слухачів із людьми, яких зустрів у цих мандрах.

Команда редакторок і ведучих літературних програм усе літо працювала над оновленням традиційної рубрики "Поезія на радіо Культура". Тож із 3 вересня щодня о 9:30, 15:00 та 17:00звучатиме найкраща поезія у виконанні сучасних поетів і запрошених зірок. Оксана Забужко, Сергій Жадан, Юрій Андрухович та інші першорядні автори читають свої найкращі тексти − тільки на радіо Культура.

"Є і декілька цікавих експериментів із текстами та читцями: мене особисто вразило те, як Тарас Тополя з гурту "Антитіла" читав поезію Григорія Сковороди", − поділилася враженнями Ірина Славінська.

По буднях о 16:50 з’явиться нагода послухати ще один новий радіоблог − "Золотий фонд Українського радіо". Його веде досвідчений журналіст Микола Аммосов, який не лише знає всі перлини фондів, а й брав участь у їх записі. Як звучить "Пісня про рушник" Майбороди у виконанні азербайджанського джазмена? Чому знову й знову виходить плагіат на одну з симфоній Брамса? Де знайти унікальні записи читання Малишка, зроблені у квартирі так, що на фоні чути звуки з "радіоточки"? Всі ці історії почуємо від очевидця та співучасника − в його суб’єктивно-об’єктивних свідченнях.

Джерело © 2018 ПАТ "Національна суспільна телерадіокомпанія України".