До Дня Незалежності України!

До Дня Незалежності України!

24 серпня українці святкуватимуть День незалежності України у 27-й раз. Автори і ведучі каналу «Культура» підготували розмаїту програму, насичену високим словом, прекрасною музикою, цікавими зустрічами.

 Розпочнемо святкування о 9.51 трансляцією урочистостей.

 Цього року до 100-річчя відродження української державності передбачено парад військ Марш нової армії. Тож долучайтеся до виру подій на Хрещатику!

О 12.15 прем'єра спільного проекту радіо "Культура" та  Українського осередку Міжнародного ПЕН-клубу  - дискусійний радіопроект «Спільний простір».      Що таке незалежність? Це питання в центрі уваги ведучої Ірини Славінської та гостей студії - єпископа Української греко-католицької церкви Бориса Ґудзяка, президента Українського осередку Міжнародного ПЕН-клубу Миколи Рябчука та письменниці, історикині Олени Стяжкіної.

Таланти наших митців визнані шанувальниками по всьому світові. О 13.00 (22.00) у передачі «Єврорадіо» звучатимуть записи  виступів українських виконавців на концертних  майданчиках  світу (О.Пасічник та оркестр «Київські  солісти» під орудою К.Карабиця; О.Токар та камерного  хору «Київ» під орудою М.Гобдича).

У більшості цих пісень немає слів «Україна» чи «незалежність». Однак саме ці пісні згадуються, коли говоримо про новітню історію нашої держави. Пісні, які надихають, спонукають пишатися своєю Батьківщиною або йти за неї у бій згадаємо у розмові з креативною продюсер кою радіо «Промінь» Вікторією Польченко. Ведуча – С.Галась ("Музична сієста").

О 16.10 у передачі «Права людини понад усе» розвінчуємо міфи, зокрема міф, що Незалежність далася Україні безкровно. Але це не так. Переконана ведуча Ірина Славінська До 1991 року історія нашої країни позначена десятиліттями боротьби дисидентів, які, наприклад, заснували Українську гельсінську групу та інші ініціативи з допомоги політв'язням. Про досвід правозахисного фронту боротьби за незалежність говоримо з Йосипом Зісельсом, одним із членів Української гельсінської групи 1979 року.

Драматичну історію розписів собору Успенської Пресвятої Богородиці у Києві нагадаємо о 16.50 у передачі «Дивогляд»

Творчість Енвера Ізмайлова, кримськотатарського музиканта, який входить до п’ятірки кращих джазових гітаристів світу, висвітлимо о 20.10 («Все про джаз»).

О 21.20 перегорнемо сторінки твору  Василя Овсієнка "Василь Стус у віддзеркаленнях".

Роздуми про долю України на тлі животрепетної народної музики о 21.20 у  «Радіотеатрі». Слухайте третю частину радіоверсії вистави франківців "Райськеє діло". Автопортрет перед дзеркалом Івана Малковича. У головній ролі народний артист України Богдан Бенюк.

Також зверніть увагу на наш оновлений ефір, наче золотими нитками «прошитий» лірикою сучасних поетів у виконанні авторів та радійної молоді.

Щиро вітаємо шанувальників радіо «Культура» з Днем незалежності України. Бажаємо вам щастя, добра і злагоди, порозуміння і згуртованості, через які пролягає шлях до нового життя, до кращого прийдешнього. Нехай невичерпним буде джерело віри, надії й любові до України!

Слухайте Радіо «Культура», залишайтеся з нами!