День пам’яті Лесі Українки на Радіо «Культура»

День пам’яті  Лесі Українки на Радіо «Культура»

Так! Я буду крізь сльози сміятись,
Серед лиха співати пісні,
Без надії таки сподіватись,
Буду жити! Геть, думи сумні!

1 серпня 1913 року в грузинському містечку Сурамі, далеко від рідної України, перестало битися серце Лариси Петрівни Косач-Квітки – Лесі Українки. Скінчивши коротке земне життя, насичене по вінця стражданнями, але й високими пориваннями і злетами духу, думки й слова, вона відійшла в безсмертя. Леся ніколи не здавалася, була сильною, спраглою до розвитку, творчості та самоосвіти. Звертаючись до її літературного, драматичного та етнографічного спадку, дослідники переконуються у неминучості генію поетеси, драматургині, публіцистки, фольклористки та літературної критикині.

Багатогранній постаті мисткині присвячено передачі, які звучатимуть на Радіо «Культура» цими днями

 Леся Українка як сюжет. Як говорити про класиків? Досвід академічних досліджень українських класиків в англомовній гуманітаристиці. Потенціал класичних біографій. Про це 1 серпня о 12.05 говоритимуть у прямому ефірі ведуча передачі "Без письменника" Олена Гусейнова та професор НаУКМА Роман Веретельник.

Палка поезія Лесі і сьогодні пробуджує й живить любов до рідного краю. Її слово стоїть на сторожі української душі. Закличні, пристрасні твори поетеси надихають, підтримують, зміцнюють силу духу. О 16.50 слухайте вірші Лесі Українки у виконанні Світлани Горлової.

2 і 3 серпня о 21.20 в ефірі радіо «Культура» радіовистава «Блакитна троянда» за п’єсою Лесі Українки. Це перший її драматичний твір і перша психологічна драма в українській драматургії, а у героїні багато спільного з біографією самої авторки. В ролях: Олексій Богданович Валерія Чайковська, Борис Лобода, Віолетта Тесля, Алла Загинайко. Постановка Олени Єфимчук     

Феноменальна особистість Лесі Українки не перестає інтриґувати не лише літературознавців, а й всю культурну громаду. Кожна найдрібніша нова звістка про улюблену поетесу сприймається із захватом. Здавалося, що знайти неопубліковані матеріали про Лесю Українку і її родину уже неможливо. І ось з’являється чудово ілюстроване, з витонченим смаком оформлене видання  «Родові гнізда Косачів-Драгоманових: їх устрій та культура». Як у далекій Америці опинився сімейний архів Косачів? Інтерв’ю  із авторкою проекту, головною хранителькою фондів Нью-Йоркського відділення УВАН Тамарою Скрипкою матимете нагоду почути 5 серпня о 16.05 у передачі «Вимір мистецтва». Ведуча -  Людмила Лук’янченко.