Прийом заявок на конкурс “Радіодрама UA/UK”, організований Українським радіо та Британською Радою у партнерстві з Мистецьким арсеналом завершено!

Прийом заявок на конкурс “Радіодрама UA/UK”, організований Українським радіо та Британською Радою у партнерстві з Мистецьким арсеналом завершено!

Прийом заявок на конкурс “Радіодрама UA/UK”, організований Українським радіо та Британською Радою у партнерстві з Мистецьким арсеналом завершено! Але попереду найголовніше і найскладніше - все перечитати й визначити кращих. До складу журі, яке оцінюватиме розмаїтий творчий доробок увійшли: від  Українського радіо - Нелля Даниленко та Ярослава Кравченко; представники Мистецького арсеналу Оксана Щур та Богдан Жолдак; представники Британської Ради - театрознавиця та критик Ганна Веселовська, та Наталя Ворожбит.

За результатами технічного відбору до участі у конкурсі допущено 143 рукописи. "Для нас цей конкурс є викликом та експериментом, - зізналася кураторка Літературної лабораторії Мистецького Арсеналу Оксана Щур. - Ми не розраховуємо отримати готові досконалі сценарії у підсумку голосування журі - але оберемо найперспективніші, адже й сам конкурс розрахований на авторів початкового та середнього рівня. Франсес Бірнз протягом п’ятиденного воркшопу у Мистецькому арсеналі розповість, як функціонує радіодрама, що має містити у собі текст, призначений, так би мовити, не для читання очима; більше того, текст, який стане самобутнім твором аж після роботи режисера, яка по суті буде його інтерпретацією".

Як зазначила менеджерка літературної програми Британської Ради Даша Стокоз: "Протягом найближчих 1,5 місяці члени журі поетапно оцінюватимуть радіоп’єси, і на 3 вересня ми матимемо сформований шортлист, до якого увійдуть роботи десяти учасників". Вони ж будуть запрошені до участі у майстер-класі зі сценарної майстерності від Франсес Бірнз. Над роботою до продакшену долучиться експерт із британської компанії Rockethouse, аби поділитися досвідом використання найостанніших розробок у сфері радіопостановок.

П’єса переможця/ниці буде поставлена та зазвучить в ефірі Українського радіо у січні 2019 року.  Слідкуйте за новинами!