Арт-проект просто неба «3D. PUBLIC ART» розпочне свою роботу 14 червня на території Національного заповідника «Софія Київська» і триватиме до 15 вересня.

Арт-проект  просто неба «3D. PUBLIC ART»  розпочне свою роботу 14 червня на території Національного заповідника «Софія Київська» і триватиме до 15 вересня.

«3D. PUBLIC ART» підтримує головний меседж цього року – діалог минулого і прийдешнього, адже 2018 проголошено роком Європейської культурної спадщини. Тож не випадково проект відбуватиметься на території Національного заповідника «Софія Київська». Зіткнення нових форм мистецтва та сучасного образо творення з традиційним сприйняттям національної святині дасть можливість переосмислити нашу культурну спадщину не лише як щось минуле, а й як цінності, які створюємо разом для наступних поколінь.

Перший етап проекту під назвою «Скульптура просто неба» в Національному заповіднику «Софія Київська» пройшов 2016 року. Тоді було закладено прецедент інтервенції сучасної української скульптури в сакральний простір заповідника – його архітектурний, природний ландшафт та історичний часопростір.

Особливістю другого етапу проекту стане перша в новітній історії українського мистецтва потужна участь представників закарпатського скульптурного осередку, зокрема представників угорської національної меншини, твори більшості з яких – абсолютно невідомі столичному глядачеві. Незаангажованість проекту дозволить продемонструвати як маловідомі старі, так і нові, створені спеціально для нього, твори авторів з різних куточків України (Київ, Львів, Одеса, Ужгород, Мукачеве). Крім знаних скульпторів, акцент буде зроблений і на відкритті нових імен сучасних художників. Варіативність візуальної мови буде доповнена розмаїттям технік і використаних матеріалів (тонований гіпс, штучний камінь, метал, полімери, дерево, кераміка, тканина).

У рамках проекту також пройдуть дні перформансу та освітні заходи (авторські екскурсії, арт-форум (дискусії) на тему сучасної скульптури й паблік-арту, майстер-класи від учасників проекту). За його результатами у вересні 2018 року буде презентований каталог.

Учасники проекту: Антон Логов (Київ), Беата Корн (Ужгород), Василь Роман (Ужгород),Ганна Міронова (Київ),Дмитро Грек (Київ), Ендре Гіді (Мукачеве),Єгор Зігура (Київ), Костянтин Синицький (Київ), Леонід Козлов (Київ), Микола Бірючинський (Горлівка/ Київ), Микола Журавель (Київ), Микола Степанов (Одеса), Петро Антип (Горлівка/ Київ), Петро Матл (Мукачеве), Роман Кікта (Львів), Геннадій Навроцький (Київ).

Куратори проекту:Марина Стрельцова, Ольга та ОлесяСобкович, Святослав Яринич.

          

За підтримки  Посольства Угорщини в Україні