Перший канал Українського радіо та радіо "Культура" до Дня пам’яті та примирення 8 травня та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 9 травня підготували низку тематичних програм для радіослухачів.

Перший канал Українського радіо та радіо "Культура" до Дня пам’яті та примирення 8 травня та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 9 травня підготували низку тематичних програм для радіослухачів.

У прямому ефірі Першого каналу Українського радіо 8 та 9 травня з 13:12 до 13:54 звучатиме спецпроект у рамках програми "РадіоДень" за участю ведучих Романа Коляди та Євгена Степаненка.

8 травня гості студії – військовий історик Василь Павлов і кандидатка філософських наук Лариса Осадча – спробують відповісти на запитання: хто такий ворог, що таке перемога, чи буває остаточною і зрозумілою загалу перемога в сучасній глобальній чи гібридній війні, чи взагалі може бути якийсь формальний кінець у сучасної глобальної війни?

9 травня ведучі Роман Коляда і Євген Степаненко говоритимуть про митців на війні. Розмова точитиметься довкола таких питань: ідентифікація решток неопізнаних воїнів, пошукова робота під девізом "Війну не закінчено, доки не поховано останнього солдата". Порівняння пошукової роботи слідами Другої світової війни й під час війни на Донбасі.

Спецефір програми "Активізація з Людмилою Тягнирядно" звучатиме 9 травня о 16:10 на Першому та Третьому каналах Українського радіо, а також на телеканалах UA: Культура та UA: Крим. Йтиметься в передачі про 30 людських доль за дротами 11 таборів Третього Рейху на виставці "Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські концтабори", а також про долі молодих людей, які брали участь у Другій світовій війні.

На каналі "Культура" Українського радіо прозвучать такі тематичні програми.

9 травня о 10:00 до ведучого Василя Шандра у програму "Імператив" завітає історик Олег Бажан. Говоритимуть про Другу світову війну в контексті воєн, репресій, колективізації, Голодоморів, визвольних рухів у ХХ столітті.

8 травня в ранковому прямоефірному шоу "Культура.Live" вестимуть мову про День пам’яті та примирення: які історичні аспекти цього дня, чию пам’ять вшановуємо, з ким варто примиритися, чи можна провести паралелі з нинішніми подіями на Сході України. Упродовж першої години програми гостем студії буде голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович. О 9:25 до студії завітає Жанна Румко – режисерка культурно-мистецького проекту "Рокам ніколи пам’яті не стерти", який розпочнеться 8 травня на Співочому полі в Києві.

9 травня в ранковому шоу "Культура.Live" з 8:30 головна редакторка журналу "Кіно-Театр" Лариса Брюховецька розповідатиме про мистецтво України під час Другої світової війни і сьогодення, а о 9:30 слухачі дізнаються про концерти на Донбасі від учасника гурту "5 Vymir" Костянтина Почтаря.

9 травня о 12:05 у програмі "Без письменника" ведуча Олена Гусейнова спілкуватиметься з кураторкою Книжкового арсеналу Вірою Балдинюк про цьогорічну фокус-тему фестивалю – "Проект майбутнього".

Крім того, в рамках пам’ятних днів у передачі "Радіотеатр" о 21:20 на каналі Українського радіо "Культура" звучатимуть тематичні радіовистави.

8 травня транслюватимуть радіовиставу за творами Володимира Лиса "Полювання на брата". Головні герої - два брати. Один – воїн Радянської армії, інший – вояк УПА. «Брати знайшли примирення. І це, сьогодні, саме у такій болючій темі, найцінніше», - відзначив літературознавець Михайло Слабошпицький.У ролях – народні артисти України Петро Панчук, Василь Мазур і Наталя Сумська.

9 травня прозвучить радіовистава Надії Гуменюк "Тополинка". У центрі сюжету - складні долі Романа Боривітра і Насті Чумаченко, волинянина і вчительки-східнячки, вірне кохання яких було поламане тоталітарною системою, але не знищене.У ролях – Наталія Сумська, Дарина Мамай, Володимир Зозуля, Тарас Постніков.