Відкриття Міжнародного музичного фестивалю KharkivMusicFest та перший концерт «З нового світу» відбудеться 14 березня в Харківському національному академічному театрі опери та балету імені Миколи Лисенка

Відкриття Міжнародного музичного фестивалю KharkivMusicFest та перший концерт «З нового світу» відбудеться 14 березня в Харківському національному академічному театрі опери та балету імені Миколи Лисенка
Харківський національний академічний театр опери та балету імені Миколи Лисенка запрошує 14 березня на урочисте відкриття Міжнародного музичного фестивалю KharkivMusicFest та перший концерт «З нового світу»
 
Соліст - Сергій Бабаян, фортепіано (США)
 
Диригент - Станіслав Христенко (Україна - США)
 
KharkivMusicFest  - новий формат, новий погляд, новий підхід, новий вимір фестивального руху в Україні. KharkivMusicFest - безперечно фестиваль класичної музики, але його мета - показати, якою вона може бути різною: джазовою чи авангардною, виконаною у жанрі комедійного музичного-шоу чи такою, що звучить наживо у торгових центрах, на ринку, в аеропорту, на вокзалі чи навіть у метро. 
 
Тож KharkivMusicFest - це 7 концертів музики на будь-який смак у 3-х концертних залах (ХНАТОБ, великий і малий зали; Харківська філармонія). У програмі - симфонічні твори українських, європейських, американських композиторів у виконанні солістів і диригентів світового рівня з Австрії, Німеччини, Польщі, США та України – зі Львова, Києва, Дніпра, Одеси та Харкова.
 
KharkivMusicFest – це також й низка спецпроектів: від святкування усім Харковом дня народження Йоганна Себастьяна Баха (333 роки), створення власного фестивального оркестру з 28 найкращих представників музичної еліти зі всієї країни до розмальованих місцевими художниками та дизайнерами піаніно.
 
Так, проект «Бах-333» - це і Бах-марафон за участю дітей з дитячих музичних шкіл, і професійні музиканти, музиканти-аматори і музичні колективи Харкова, виступи в метро в рамках всесвітньої акції «Бах в метро», і музика Генія в ефірі радіостанцій («Бах на радіо»). Екскурсії «Бах у Харкові» для туристів і мешканців міста та музика Баха у пивних і кав'ярнях з кульмінацією цього дня і проекту - гала-концертом  Фестивального оркестру з найкращих музикантів-солістів з різних міст України. Вперше в Україні втілиться в життя легендарна європейська традиція, яка ставить KharkivMusicFest поряд з найвідомішими світовими музичними фестивалями.
 
Натхненний всесвітньо відомими та успішними проектами Play me, I'm yours та Sing for Hope, KharkivMusicFest представляє свій власний проект – «Art&Piano: грай яскраво». Протягом усього фестивалю на 9-ти локаціях міста знаходитимуться 9 піаніно, подарованих харків‘янами та розмальованих відомими харківськими художниками. Старт цього унікального проекту відбудеться просто перед концертом-відкриттям 14 березня: всі піаніно зазвучать одночасно разом у ХНАТОБ ім. Лисенка. На цих інструментах-інсталяціях зможуть грати всі охочі, а у вихідні  відбуватимуться заходи за участю учнів музичних шкіл. По завершенні фесту інструменти передадуть до дитячих освітніх та культурних закладів.
 
Тобто, усіма своїми ідеями, концертами, ініціативами KharkivMusicFest говорить: класична музика та дотичні до неї світи - це не елітарна закрита територія, у якій обертається каста обраних. Це не музика свят, а щоденна музика нормального – насиченого, цікавого, плідного, сповненого надією життя, яким живуть пересічні люди.
 
KharkivMusicFest ініційований зіркою класичної музики світового масштабу, диригентом і піаністом, харків’янином Станіславом Христенко. Лауреат понад 30 міжнародних фортепіанних конкурсів в Італії, Іспанії, Японії, Кореї, Словаччині, Україні,  Казахстані, США, володар престижного звання Steinway Artist презентує рідному місту і Україні безпрецедентний, майже двотижневий марафон, щоби запалити любов'ю до інтелектуальної музики насамперед молодь та об’єднати громаду навколо мистецьких подій.
 
Таймінг відкриття:
 
18:00 – збір публіки, спілкування із представниками музичного та культурного простору Харкова у фойє ХНАТОБу
 
18:15-18:30 – передконцертна лекція арт-директора фестивалю Станіслава Христенка
 
18:35-18:50 - старт проекту «Art&piano: грай яскраво». Презентація 9 арт-піано, розмальованих відомими харківськими художниками та дизайнерами
 
19:00-21:00 – концерт «З нового світу» з антрактом.
 
Інформація з http://i-pro.kiev.ua/content/vidkrittya-mizhnarodnogo-muzichnogo-festivalyu-kharkivmusicfest