У Довженко-центрі відкриється театральна платформа для незалежних театрів

У Довженко-центрі відкриється театральна платформа для незалежних театрів

Восени в Довженко-центрі розпочне роботу театральна платформа для незалежних театрів – «Сцена 6»

Ініціаторами створення театрального центру стали журналіст Олексій Ананов, директорка «Дикого театру» Ярослава Кравченко, режисер Сергій Перекрест та Національний центр Олександра Довженка, частина приміщень котрого на 6-му поверсі переобладнується в театральний простір. 

«Сцена 6» - мультидисциплінарна перформативна платформа, відкрита для співпраці незалежних театрів, на базі якої також працюватиме "Інститут дослідження театру". «Сцена 6» буде інтегрована в єдину структуру арт-кластера Довженко-Центр разом з Медіатекою та Музеєм кіно, відкриття якого анонсовано наприкінці осені. Очікується, що театральна платформа буде доповнена хореографічною майстернею Віктора Рубана та звуковий простiр КОРА Максима Коломiйця i Дмитра Радзецького, та працюватиме як експериментальна лабораторія перформативних мистецтв. 

Театральний центр «Сцена 6» використовуватиме спеціально створену театральну інфраструктуру: велику сцену-трансформер з глядацькою залою на 300 місць, камерну сцену, репетиційні кімнати, простір для науково-дослідної роботи. Функціонуватиме «Сцена 6» за принципом резидентства.

Вже з 7 по 17 вересня «Сцена 6» в тестовому режимі прийме міжнародну театрально-хореографічну програму ювілейного 10-го фестивалю сучасного мистецтва «Гогольфест», партнером якого в цьому році виступив Довженко-Центр. Згодом в театральному просторі свої вистави покаже «Дикий театр», відбудеться прем’єра оновленої постановки «Наш клас» Сергія Перекреста, прем’єра вистави «Володар мух» Давіда Петросяна.

Нагадаємо, що у травні 2017 року в приміщенні Довженко-Центру «Дикий театр» представив сучасні постановки «Іфігенії»  та «Гамлету», а восени 2016-го Британська Рада в Україні презентувала міні-фестиваль нової британської драми «Taking the Stage». 

Восени 2016 року на 3-му поверсі Довженко-Центру запрацював заснований Яном Спектором арт-простір Plivka, резидентами котрого стали музичне агентство Ухо, школа медіа-арту Blck Box, фотошкола Віктора Марущенка, книгарня «Птах». Навесні 2017 року на 1-му поверсі Довженко-Центру розташувалася книгарня «Довженко. Книги. Кава. Кіно».

Наступні кроки в рамках стратегії розвитку Довженко-Центру – відкриття Музею кіно та створення публічного простору Медіатеки.

Інформація з http://i-pro.kiev.ua/content/u-dovzhenko-tsentri-vidkriyetsya-teatralna-platforma-dlya-nezalezhnikh-teatriv