5-та Одеська бієнале сучасного мистецтва "Зона турбулентності"

5-та Одеська бієнале сучасного мистецтва "Зона турбулентності"

З 26 серпня по 30 вересня 2017 року відбудеться чергова 5-та Одеська бієнале сучасного мистецтва. Традиційно Одеська бієнале відкриє програму святкування Дня міста. 

Цей мистецький форум, організатором якого виступає Музей сучасного мистецтва Одеси (комісар бієнале - Семен Кантор), як і в попередні роки є єдиною в Україні регулярною подією бієнального формату в сфері візуального мистецтва.

Проблематика Основного проекту 5-ої Бієнале - "Зона турбулентності" - викликала особливий інтерес з боку українських й іноземних художників та мистецьких інституцій. Всього на розгляд організаторів надійшло понад 500 заявок, з яких куратором основного проекту Михайлом Рашковецьким були відібрані понад 100 пропозицій. У Бієнале-2017 планується участь авторів та інституцій сучасного мистецтва з Австралії, Азербайджану, Білорусії, Бельгії, Болгарії, Боснії, Бразилії, Великобританії, Угорщини, Німеччини, Греції, Ізраїлю, Індії, Ірану, Іспанії, Італії, Казахстану, Нігерії, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Росії, Румунії, Сербії, Туреччини, Філіппін, Франції, Хорватії, Чехії, США, Швейцарії.

Незважаючи на значну кількість іноземних учасників, Одеська бієнале залишається унікальним простором для художнього висловлювання українських представників сучасного мистецтва. У 2017 році будуть представлені роботи молодих і вже відомих художників - учасників національних павільйонів на венеціанських бієнале різних років, інших міжнародних форумів, номінантів та призерів премії PinchukArtCenter. Незважаючи на значну кількість іноземних учасників, Одеська бієнале залишається унікальним простором для художнього висловлювання, перш за все, українських представників сучасного мистецтва.

В рамках Основного проекту бієнале будуть реалізовані спеціальні кураторські проекти одеських, українських та іноземних партнерів, в тому числі Інституту Адама Міцкевича (Польща), Харківської муніципальної галереї, Центру сучасного мистецтва (Київ), Центру візуальної культури, платформи культурних ініціатив "Ізоляція" (Київ ), галереї "Invogue Art" (Одеса) та ін.

Експозиції і акції 5-ої бієнале будуть розгорнуті в декількох музейних і галерейних майданчиках Одеси, а також в альтернативних і відкритих ("open air") просторах.

Важливою частиною бієнальної програми стане дискусійно-освітня платформа, учасниками якої стануть українські та іноземні спікери.

Інформація з http://i-pro.kiev.ua/content/5-ta-odeska-biyenale-suchasnogo-mistetstva-zona-turbulentnosti