У Кропивницькому з’явиться національний мистецький фестиваль

У Кропивницькому з’явиться національний мистецький фестиваль

Під час брифінгу в Мінкультури презентували концепцію Національного мистецького фестивалю «Кропивницький 2017», який триватиме з  30 серпня по 3 вересня в місті, що символізує історію українського театру та витоки національних сценічних традицій.

Концепцію представили ініціатори заснування фестивалю -  Міністр культури України Євген Нищук і  народний депутат України Олександр Горбунов, а також головний режисер цього мистецького форуму - Сергій Компанієць.

Міністр культури України Євген Нищук, анонсуючи широкомасштабний мистецький фестиваль «Кропивницький 2017», висловив сподівання, що найближчим часом  цей мистецький захід набуде  міжнародного статусу  та, через створення спільного мистецького простору, стане продуктивним майданчиком для різних напрямків мистецтв.

Міністр культури  розповів про підготовчу роботу з організації та проведення  фестивалю. Так, за результатами робочої поїздки до Кропивницького,  була створена робоча група за участі провідних митців, Спілки театральних діячів України, провідних критиків та  режисерів, якими наразі опрацьовуються сама програма мистецької події та розроблена концепція цього фестивалю.

Євген Нищук також наголосив,  що робочою групою були враховані практично всі побажання та ініціативи, які були висловлені творчою елітою Кропивницького  і Кіровоградського краю та коротко інформував про цікаві напрямки роботи фестивалю.

Один із ініціаторів проведення фестивалю народний депутат України Олександр Горбунов, уродженець Кропивницького, відзначив важливість для міста проведення подібної масштабної мистецької події.

«Місто довго не мало свого істинного обличчя, свого креативу, я думаю, що саме  такий різнопрофільний фестиваль  зможе дати місту мистецьке обличчя. Ми маємо сподівання, що фестиваль активізує роботу по поліпшенню інфраструктури. Робота в цьому напрямку вже ведеться і думаю, що нам не соромно буде зустрічати гостей з усіх куточків України», - розповів Олександр Горбунов.

«Кропивницький отримав шанс стати мистецькою столицею України. Мені, як уродженцю цього міста, хотілось би щоб Кропивницький став туристичною і мистецькою Меккою для України, щоб місто розвивалось, і думаю, що у нас все вийде».

Головний режисер фестивалю Сергій Компанієць розповів  про творчу складову концепції Національного мистецького фестивалю «Кропивницький 2017».

«Опрацьовуючи концепцію фестивалю ми відштовхувались від слогану «Особливе і різноманітне», ми прагнули зробити фестиваль дуже різноплановим у напрямках, тематиці, жанрах, і об’єднати все  в один творчий майданчик.  І саме місто практично стане цим майданчиком», - розповів Сергій Компанієць.

За словами режисера, в концепції фестивалю окрім театру буде представлено хореографію, кіно, запрошено художників та  літераторів.

«Абсолютно різні види мистецтв будуть представлені на фестивалі. Учасниками фестивалю стануть багато регіональних театрів з найкращими постановками», - говорить він.

«Також буде багато музики: від симфонічного оркестру до молодих виконавців «Червоної рути», нову постановку представить Раду Поклітару, відбудеться низка заходів, пов’язаних з відомими містянами та ще багато цікавого».

Однією із центральних подій фестивалю стане презентація Національної премії в галузі театрального мистецтва. Про це розповів Міністр культури Євген Нищук: «Театральна спільнота вже давно говорить про необхідність такої відзнаки за досягнення в театральному мистецтві. Так, сьогодні  є театральна премія  -  «Київська пектораль», яка  має свою історію, але вона відзначає найкращі досягнення театральної галузі саме у столиці. Натомість зараз, коли ми маємо дуже потужну  творчу тенденцію розвитку театральних досягнень саме по регіонах, які демонструють чудові роботи, чудових акторів, режисерів, сценографів, дуже важливо дати їм можливість отримати таке публічне заохочення та визнання. Власне на фестивалі у Кропивницькому і відбудеться презентація загальнонаціональної премії, це буде дуже великою подією».

Інформація з http://i-pro.kiev.ua/content/u-kropivnitskomu-z%E2%80%99yavitsya-natsionalnii-mistetskii-festival