Презентація книги спогадів Марії Савчин «Тисяча доріг»

Презентація книги спогадів Марії Савчин «Тисяча доріг»

15 червня о 18:30 в Національному музеї історії України відбудеться презентація нового видання спогадів Марії Савчин “Тисяча доріг” від видавництва “Смолоскип”.

У презентації візьме участь автор передмови до нового видання книжки - директор Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович. А уривки з твору зачитають молоді українські поетки.

Марія Савчин («Марічка») з 1944 до 1953 рр. перебувала у підпіллі. Дружина Василя Галаси («Орлана»), заступника Провідника ОУН Закерзонського краю, а з 1948 р. — Провідника ОУН Волині й Полісся, вона зустрічалася з багатьма повстанцями, виконувала відповідальні доручення, не раз опинялася в трагічних ситуаціях, коли вирішувалася не тільки її доля, а й доля товаришів по боротьбі.

Про бачене та пережите «Марічка» розповіла у своїх мемуарах, прагнучи максимально правдиво зобразити життя та боротьбу ОУН і УПА зсередини. «Я почувала, — писала вона, — що доля недаремно привела мене, останнього живого свідка, у вільний світ. Вона наклала на мене важкий обов’язок — зберегти пам’ять про нашу визвольну боротьбу, особливо в кінцевий її період. Я мала все розказати й, більше того, — записати».

Інформація з http://i-pro.kiev.ua/content/prezentatsiya-knigi-spogadiv-mariyi-savchin-%C2%ABtisyacha-dorig%C2%BB