Оголошено повну програму Кінофестивалю «Відкрита ніч «Дубль 19»

Оголошено повну програму Кінофестивалю «Відкрита ніч «Дубль 19»

У 2016 році Кінофестиваль «Відкрита ніч. Дубль 19» відбудеться 25-26 червня. Як і в попередні роки, основним майданчиком стане Арт-причал у Києві, а паралельні покази і трансляції кінопоказів пройдуть на 52-х майданчиках, з них 6 зарубіжні. Покази програми одночасно пройдуть у 46 містах України, серед яких 13 в зоні АТО. Президент фестивалю Михайло Іллєнко зазначив: «Ми – фестиваль національного українського кіно. Ми не змагаємося з іноземними фільмами, а зосереджуємося на власному доробку. Тому збільшення майданчиків «Відкритої ночі» у зоні проведення АТО є надзвичайно важливим, адже у цей нелегкий час фестиваль знайомить українців із своїм національним кіно».

Цього року на фестиваль було подано 116 фільмів українського виробництва. Загалом до конкурсної програми потрапило 19 фільмів, а до позаконкурсної 12. За головний приз від традиційного партнера фестивалю «Райффайзен Банк Аваль» у розмірі 50 тисяч гривень, будуть змагатися ігрові, документальні та анімаційні фільми.

Кращі роботи відбиратиме журі, до складу якого традиційно входять знані фахівці у сфері кіно, а цього року – ще й українські політики: депутати Верховної Ради України Оксана Корчинська, Олександр Бригинець, Микола Княжицький, Єгор Соболєв, віце-спікер Верховної Ради Руслан Кошулинський. 

Цьогорічним нововведенням стане SMS-голосування, за допомогою якого буде визначено приз глядацьких симпатій. Таким чином, кожен глядач України матиме змогу проголосувати за улюблений фільм.

У 2016 році партнером міжнародної гостьової програми стане Чеський центр у Києві. Почесними гостями стануть режисери Якуб Коштял, Павел Соукуп та Робін Квапіл. У рамках чеської програми буде показано 8 кращих фільмів студентів і випускників FAMU (Чеської Фільмової Академії), а також Робіном Квапілом буде проведено безкоштовний ворк-шоп на який запрошуються усі бажаючі кінематографісти. Завершить програму показ німого фільму 1929 року «Еротикон» режисера Густава Махати з музичним супроводом від чеського гурту FORMA. Показ відбудеться за підтримки Національного центру Олександра Довженка.

Фестиваль традиційно пройде за підтримки Державного агентства України з питань кіно. За словами Голови Держкіно Пилипа Іллєнка: «Підтримати фестиваль «Відкрита ніч» було справою честі. Це фінансова підтримка заходу, спрямованого на просування українського кіно до глядача і відкриття нових імен в українському кінематографі Важко переоцінити систему пошуку нових талантів, яку практикує фестиваль, адже у свій час через нього пройшли більшість кінематографістів України, серед яких Марина Врода, Олесь Санін, Мирослав Слабошпицький та багато інших.»

У 2016 році офіційними партнерами фестивалю також стала Київська міська державна адміністрація, з якою планується подальша співпраця.

Інформація з http://i-pro.kiev.ua/content/ogolosheno-povnu-programu-kinofestivalyu-%C2%ABvidkrita-nich-%C2%ABdubl-19%C2%BB